100 lat uniwersytetów ludowych w wolnej Polsce – konferencja międzynarodowa

Opublikowane przez Mateusz Ślusarek w dniu

Przedstawicielka Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus uczestniczyła w 2-dniowej międzynarodowej konferencji pt. 100 lat uniwersytetów ludowych w wolnej Polsce (1921-2021), która odbyła się na Uniwersytecie Szczecińskim.

Dla naszej organizacji, od ponad roku intensywnie przygotowującej się do uruchomienia Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego było to szczególne wydarzenie, gdyż stanowiło świetną okazję do spotkania z przedstawicielami działających już uniwersytetów ludowych nie tylko w Polsce, ale również w Danii, Szwecji i Niemczech, gdzie stanowią popularną formę edukacji.

– Z dużą uwagą słuchałam wypowiedzi prelegentów – mówi Dorota Pronobis, prezes Amicusa, inicjatorka powołania Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego. – Miałam okazję przedstawić opracowaną wspólnie z partnerami koncepcję funkcjonowania naszego Uniwersytetu, którego głównym celem ma być promocja i rozwój przedsiębiorczości na wsi z wykorzystaniem lokalnego potencjału historycznego, kulturowego i przyrodniczego. Cieszę się z pozytywnych opinii i komentarzy

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.