Konferencja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Opublikowane przez Mateusz Ślusarek w dniu

Konferencja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie podsumowująca realizację projektu edukacyjnego pt. Q-Youth w ramach programu Erasmus+ .
Partnerem projektu było Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus w Kruszwicy.

Dwuletni projekt służył pozyskaniu wiedzy oraz wymianie doświadczeń w zakresie działalności Młodzieżowych Rad i aktywizacji społecznej oraz obywatelskiej młodzieży. W jego realizację było zaangażowanych wiele Młodzieżowych Rad i samorządów szkolnych w Polsce i Rumunii.

Oto wypowiedzi radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie na temat korzyści płynących z uczestnictwa w tym projekcie:

Jakub Małecki: Program Q-Youth dał mi okazję do poznania wielu wspaniałych osób oraz rozwinięcia wiedzy na temat prowadzenia MRM. Mogłem również sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Karina Kozak: Dziękuję bardzo za możliwość uczestniczenia w tym programie. Prócz fantastycznych młodych ludzi, których spotkałam dzięki Q-Youth, poznałam interesujące zasady, jak powinny funkcjonować Młodzieżowe Rady. Teraz wprowadzamy te zasady do Rady, w której na co dzień działam.

Iga Rybicka: Projekt Q-Youth dał wiele ciekawych podpowiedzi, jak powinny pracować Młodzieżowe Rady Miejskie. Poznałam wielu młodych ludzi, pełnych zapału i niekończących się pomysłów.